Petting z chłopakiem - czy plemniki mogą przeżyć cztery godziny na dłoniach?

Ostatnio uprawiałam petting z moim chłopakiem. Najpierw to ja go zaspokajałam. Miał wytrysk, ejakulat wytarł chusteczką higieniczną. Kiedy wróciliśmy do domu, mój chłopak umył dłonie w mydle, ja tylko opłukałam je w wodzie. Cztery godziny po jego wytrysku włożył mi palec w pochwę. Czy plemniki mogły przeżyć tak długo? Czy mogę zajść w ciążę? Dodam do tego, że śluz z mojej pochwy jest biały i bardzo gęsty. Podejrzewam, że mam dni niepłodne. Za odpowiedź z góry dziękuję.

Lek. Marta Hat

Witam!

W sytuacji, którą Pani opisała praktycznie nie ma możliwości na przeniesienie plemników do dróg rodnych. Może Pani być zupełnie spokojna, istnieje praktycznie 100% szans, że nie jest i nie będzie Pani w ciąży przez tę sytuację.

Plemniki poza organizmem mogą przeżyć do osiemnastu godzin, ale muszą być spełnione odpowiednie warunki, tzn. temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. Poza organizmem, np. na skórze - bardzo szybko wysychają. Poza tym użycie mydła dodatkowo zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

W razie jakichkolwiek wątpliwości w tego typu sytuacjach warto zrobić test ciążowy w okolicach spodziewanej miesiączki, czyli mniej więcej dwa tygodnie po zapłodnieniu. Testy ciążowe wykazują się 99% skutecznością, więc aby wykluczyć ewentualne obawy, można z niego skorzystać.

Pozdrawiam serdecznie!