Picie alkoholu a stosowanie Clonazepamu

wypilem dzis sporo alkocholu no a mam pozwolenie i recepty na leki typu Clonazepam oraz wielki problem ze snem jak nie wezme leku nie usne kiedys mialem problem z amfetamina kokaina mdpv to bylo rok temu lecz pilemm sporo alkocholu to po jakim czasie od przestania picia moge zazyc Clonazepam??

Zaburzenia snu będą się utrzymywać tak długo jak długo będzie Pan pił, a nawet po zaprzestaniu picia. Uzależnienie jest choroba przewlekłą, odstawienie środka od którego pacjent jest uzależniony jest trudne. Wymaga często hospitalizacji w ośrodku detoksykacyjnym, w którym podane zostaną odpowiednie leki przywracające sen. Będzie to początek leczenia, które, mam nadzieję, doprowadzi do trwałej abstynencji.

Clonazepam jest lekiem uzależniajacym, przy dłuższym stosowaniu powoduje szybsze starzenie się mózgu i pogarsza funkcje poznawcze,stosowany łącznie z alkoholem jest jeszcze bardziej toksyczny i mówi się wtedy o podwójnym uzaleznieniu- jest to taki sam mechanizm uzależnienia jak przy innych środkach psychoaktywnych- zmienia się jedynie substancja uzależniająca."Gratuluję" lekarzowi,który ci to wypisuje!