Picie alkoholu na wycieczce szkolnej i inne problemy wychowawcze

Witam. Z tego co poinformował mnie wychowawca klasy moja córka pila alkohol na wycieczce szkolnej. Teraz nuczyciele którzy byli na wycieczce strasznie ja poniżają i ma 0 wsparcia ze strony wychowawcy. Dziewczyny które z nią piły grożą jej (nie chcą aby ona ich wydała). Od tego czasu córka jest w coraz gorszym stanie. Płacze, jest smutna, ma problemy z nauką, nie chce chodzić do szkoly, nie chce jeść, rozmawiać że mna, tylko leży. Rok temu okaleczala się i miała myśli samobojcze. Boją się o nią.

problem wydaje się być częścią trudności adaptacyjnych córki i równocześnie Pani biernej postawy wobec tych problemów,gdyz z listu wynika,że przyjmuje Pani bez sprzeciwów lub choćby pretensji do wychowawcy za brak nadzoru w czasie wycieczki z jego strony,krytykowanie córki,gdy tymczasem może być w grupie rodzajem "kozła ofiarnego"i przypłacić ten stan depresją.Proszę zastanowić sie nad zgłoszeniem problemu dyrekcji szkoły i w razie potrzeby skierować córkę do psychologa.
Watro wiedzieć,ze w razie stwierdzenia mobbingu,którego córka może być ofiarą,ma Pani prawo oddania sprawy prokuratorowi.Jest to bowiem przestępstwo i niedopełnienie obowiązków wychowawczych.
Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do aktywnej obrony córki.

Proszę nie zwlekać tylko jak najszybciej skonsultować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego. Córce potrzebna jest fachowa pomoc, tym bardziej, że problemy występują od dłuższego czasu. w PZP zostanie skonsultowana przez lekarza psychiatrę oraz przez psychologa i zostanie podjęta decyzja jaką formą leczenia najlepiej zadziałać (farmakoterapią czy psychoterapią czy też jednym i drugim jednoczenie).