Picie codzienne piwa a początek ciąży

witam, jesli nie wiedzac o ciazy piljac regularnie piwa moje dziecko urodzi sie chore? czytalam duzo o fas i boje sie. zyje z mysla ze urodze chore dziecko tak swiadczy o tym co pisza o fas ze to te pierwsze tygdnie sa najwazniejsze:( moze powinnam dodatkowe badania zrobic? prosze o rade.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeśli pijesz piwo w ciąży permanentnie, musisz liczyć się z takimi zagrożeniami, jak: poronienie lub poród przedwczesny, niska waga urodzeniowa noworodka, opóźnienie wzrostu wewnątrzmacicznego płodu, uszkodzenie mózgu dziecka, wady nerek, wady serca, problemy ze wzrokiem i słuchem u dziecka, rozwój ADHD u dziecka,
wystąpienie płodowego zespołu alkoholowego – FAS. Wszystkie te powikłania MOGĄ ALE NIE MUSZĄ wystąpić w zaistniałej sytuacji. Koniecznie musisz zaprzestać spożywania piwa. Jeśli jesteś w ciąży, staraj się unikać procentowych napojów, by zadbać o zdrowie własne i swojego maleństwa.