Picie coli przy noszeniu aparatu ortodontycznego

Witam, czy prawda jest ze podczas noszenia aparatów stałych na zeby i reteinerow wewnętrznych nie mozna pic coli ? Wiem, ze generalnie cola nie jest Zdrowa, ale słyszałam ze moze spowodować odklejenie zamków/ reteinera.

Cola ma w składzie dużo kwasu,który ma działanie niszczące,wytrawia szkliwo i rozpuszcza materiały,ale musiałaby Pani pić jej bardzo dużo,a przede wszystkim przetrzymywać ją w jamie ustnej,aby doszło do następowego odklejenia zamków.Oczywiście odradzam picie coli tak czy owak,a jeśli już,to dobrze jest potem przepłukać jamę ustną wodą i pamiętać ,aby nie myć zębów od razu po jej spożyciu.(poczekać ok.30 minut).Dziękuję i pozdrawiam.