Picie wody w nocy przez 18-miesięczne dziecko

Moja 18 miesięczna córeczka przyzwyczaiła się do picia wody z butelki w nocy, muszę wstawać 3-4 razy w nocy by uzupełnić butelkę i zmienić pampersa. Spodziewam się za 3 miesiące drugiego dziecka i już nie daję rady wstawać tak często. Dziecko odmówiło picia mleka modyfikowanego już w 9 miesiącu, kaszkę zjada jeżeli jest bardzo głodna. Nigdy nie dodawałam żadnych soczków, glukozy do picia - ulubionym napojem jest czysta woda. Proszę o radę w jaki sposób oduczyć picia dziecka wody w nocy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Będzie to z pewnością trudne. Możliwe jednak że powodem takiego stanu jest suchość powietrza w pokoju małej.