Pięć lat brania leków i brak poprawy - co robić?

Moja mama ma 51 lat, od około 5 lat choruje na depresję. Bierze tony leków, które wcale nie pomagają. Mam wrażenie, że z roku na rok jest coraz gorzej. Ona strasznie się zapomina, potrafi w ciągu 10 min powiedzieć to samo 2 razy albo naszykować sobie leki, odwrócić się po wodę i zacząć zmywać naczynia, zapominając wziąć tabletki. Nic jej nie cieszy,  z domu prawie nie wychodzi. Proszę mi odpowiedzieć, czy może powinna zmienić lekarza?

KOBIETA ponad rok temu

Witam Panią!

Opisana przez Panią sytuacja wydaje mi się bardzo niepokojąca. Jeśli depresja trwa już 5 lat, mama bierze, jak Pani pisze, "tonę leków" i na dodatek jej stan ulega pogorszeniu, to moim zdaniem jest to najwyższa pora na zmianę lekarza. Proponuję poszukać lekarza psychiatry, który jest jednocześnie psychoterapeutą. Uważam, ze najskuteczniejszą formą leczenia jest terapia łączona, czyli farmakoterapia połączona z psychoterapią.

Mam nadzieję, że stan zdrowia mamy szybko się poprawi.