Pieczenie i ból podczas stosunku u kobiety w okresie menopauzy

pieczenie i bol podczas stosunku odczuwam badzo silnie... bylam u ginekologa i dostaje czesto masci,, pomagaja na jakies dwa miesiace a potem problem waca.. jestem w okesie menopauzy,nie mam stalego partnera...uprawianie sexu w kondomie w ogole nie wchodzi wgre gdyz odczuwam okropny bol..lekazmi pwoiedzial ze to jest nawacajaca choroba skory ale skad ona sie bierze i bol jest tylko z jednej stony przy wejsciu do pochwy z lewej , jestem wykonczona boje sie chodzic do ubukacji i oddawac mocz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają tło zapalne. Część problemu może także stanowić niedobór estrogenów, który jest wynikiem menopauzy, a może powodować niekorzystną suchość pochwy. Proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem o możliwości zastosowania hormonoterapii. Warto także wykonać wymaz z pochwy.