Pieczenie po lewej stronie klatki piersiowej i zgaga

witam, od 3 tygodni doskwiera mi dziwne uczucie pieczenia po lewej stronie klatki piersiowej, promineiujace na bok zeber, czasem do reki. uczucie jakby intensywnej zgagi, tylko w dziwnym miejscu. Do tego miewam od lat zgagi, wiec wiem w ktorym miejscu i jak piecze. byłem u jednego lekarza, kazał brac ibuprom mówiac, ze to bóle miedzyzebrowe. Co mam dalej z tym robić, ból mnie drazni i zaburza komfort zycia.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Ból w obrębie klatki piersiowej może być spowodowany wieloma przyczynami. W młodym wieku najczęściej jest związany z zaburzeniami nerwowo-mięśniowymi oraz z refluksem żołądkowo-przełykowym. Proponuję skonsultować się z lekarzem internistą, który wykluczy lub potwierdzi podane przeze mnie zaburzenia i włączy ewentualnie odpowiednie leczenie.