Pieczenie po odbytym stosunku seksualnym

Witam, od niedawna zaczełam odczuwać ból w postaci pieczenia po odbytym stosunku seksualnym, musze zaznaczyc ze jestem w trakcie 2 opakowania nowych tabletek antykoncepcyjnych, czy moze to byc związane właśnie z tym, czy być może lepszą opcją bedzie udanie sie do lekarza ginekologa?

Dzień dobry!

U części kobiet tabletki antykoncepcyjne mogą np. zmniejszyć lubrykację, a suchość pochwy może powodować otarcia, bolesność i pieczenie w trakcie i/ lub po stosunku. Warto sprawdzić, czy użycie dodatkowego lubrykantu rozwiąże problem.

Istotne też, czy podobne sytuacje zdarzały się kiedykolwiek wcześniej i czy coś więcej nie zmieniło się w Państwa współżyciu - np. seks jest częstszy, intensywniejszy itp.

Jedną z możliwości jest jednak także infekcja np. grzybicza, bakteryjna, której diagnozy i ewentualnego leczenia może podjąć się jedynie lekarz ginekolog po badaniu.

Czy partner również ma podobne objawy?

Pozdrawiam!