Pieczenie skóry w miejscu kontaktu ze śliną kota

Witam, 10 dni temu miałam kontakt z kotem, którego znalazłam na polnej drodze. Zwierze od razu do mnie podbiegło, zaczęło się łasić i o mnie ocierać. Zauważyłam, że kot zostawił na moich spodniach plamę ze śliny. Były to dżinsowe długie spodnie. Dzisiaj poczułam pieczenie skóry w tym miejscu, które nasila się przy dotyku. Nie miałam żadnego widocznego zranienia w czasie kontaktu ze zwierzęciem. Czy możliwe jest, że zaraziłam się wścieklizną i że pieczenie to jest jej pierwszym symptomem?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi. Nie można wykluczyć takiej możliwości, choć jest ona bardzo mało prawdopodobna.