Pieczenie ud, nadwaga i podwyższony poziom cukru a cukrzyca

Dlaczego bolą - pieką zewnętrzne strony ud przy niewielkich podwyższonych poziomach cukru rano - 107-120 Jest nadwaga i siedzący tryb pracy. Poziomy cukru w przeciągu dnia - po posiłkach - 120-145 nawet 100. Czy to cukrzyca - czy trzeba brać Glucofage . Występował duży stres. Wiek 50 lat bez używania leków, bez nadciśnienia- nawet obniżone ciśnienie .Badania tarczycy bez zmian. HBA1C% 6.2% - przy nadużywaniu słodyczy. Osoba nie miesiączkuje od 8 lat. Czy to cukrzyca, kłopoty z żyłami?.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Poziomy glukozy podawane jako poposiłkowe są prawidłowe. Nieznacznie podwyższony jest cukier na czczo. Oznaczenie hemoglobiny glikowanej raczej wyklucza cukrzycę. W diagnostyce cukrzycy najważniejszy jest pomiar dokonywany na czczo. Proponowałbym udać się z pacjentem do lekarza aby wykonać odpowiednie badania.