Pieczenie w cewce moczowej i uczucie oddania moczu po stosunku lub masturbacji

Witam, mam pewien problem, otóż po odbytym stosunku lub po masturbacji zaczynam odczuwać pieczenie w cewce moczowej i uczucie oddania moczu. Opisana sytuacja dotyczy jedynie wtedy gdy wypiję alkohol 2-3 piwa. Natomiast gdy nie spożyję przed stosunkiem alkoholu powyższych objawów w ogóle nie doznaję. Bardzo proszę o odpowiedź, dlaczego tak się dzieje i czy jest na to jakiś sposób. Pozdrawiam

Lek. Marta Hat

Witam! Spożywanie alkoholu może powodować różne problemy ze współżyciem. Alkohol wpływa na równowagę hormonalną organizmu u mężczyzny, powodując, że zmniejsza się ilość testosteronu na rzecz estrogenów co może powodować problemy z erekcją (opóźniony wystrysk lub jego brak), z osiągnięciem orgazmu, wydzielaniem spermy. Może to sprzyjać powstawaniu dolegliwości. Proponuję unikać alkoholu przez stosunkiem lub zmienić kolejność. W razie wątpliwości należy skonsultować się z urologiem. Przy sporadycznym występowaniu objawów tylko w konkretnej sytuacji infekcję w zasadzie można wykluczyć. Pozdrawiam serdecznie!