Pieczenie w pachwinie, pobolewanie uda, ból kręgosłupa i małe żylaki powrózka nasiennego

Ok.2 lat czuję czasami pieczenie w prawej pachwinie i pobolewanie wew. części uda.Teraz to się nasiliło,plus bule w okolicy lędzw.kręgosłupa.Aktywnie spędzam czas wolny,i po np.dłuższej jeżdzie rowerem dolegliwosci się nasilają.USG pachwiny było ok.Ostatnio wyczułem coś w jądrach(były ociężałe).USG wykazało małe żylaki powrózka nasiennego, po prawej stronie moszny,i małe zwapnienia w jądrach.Bad.krwi ok.na prostate ok. żądnych bakteri w moczu,ale wykazało krew.Teraz powtarzam badanie.Co dalej?
MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Małgorzata Panek
70 poziom zaufania

Czy wykluczono przepuklinę pachwinową? Okresowe przemieszczanie się zawartości worka przepukliny do moszny może powodować ww objawy. Jeśli przy kaszlu wyczuwa Pan wybrzuszenie w okolicach pachwiny, proszę udać się do chirurga.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty