Piekący ból w stopie w okolicy kostki

Witam, od 4 tyg. mam piekący ból w stopie w okolicach kostki, promieniuje do śródstopia. Przy dotyku nie boli, nie ma obrzęku. Lekarz zalecił Aulin, zimne okłady, maści - nie pomogło.Ból utrzymuje się cały czas. Rentgen,badania moczu,krwi:CRP, OB, kwas moczowy w normie.Wg ortopedy to miejscowy stan zapalny, zrobił zastrzyk- 1 ampułka diprophosu. Czy to blokada czy lek przeciwzapalny?Przeczytałam o skutkach ubocznych i zaczęłam się obawiać. Czy są inne formy leczenia stanu zapalnego? Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Sterydy działają przeciwzapalnie. Objawy niepożądane mogą ale nie muszą wystąpić. Bardziej narażone na nie są osoby stosujące sterydy przewlekle. Radziłabym stosować się do zaleceń lekarza, a w razie wystąpienia objawów niepożądanych zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam