Pielęgnacja tłustej cery u mężczyzny

witam. Mam 19 lat i straszny problem , ponieważ zmagam sie z tlusta cera od lat 16 i nie wiem co robic nawilzam olivka hippo na noc twarz i rano zmywam staram sie myc twarz jak najzadziej raz dwa razy dziennie lecz i tak stan sie nie poprawia juz nie wiem co robic bo jestem przystojnym chlopakiem tylko ta cera wstyd i nie wiem co robic juz nie mam sily prosze o pomoc !

Witam. Przede wszystkim powinien Pan dbać o odpowiednie oczyszczenie skóry - należy myć ją co najmniej 2 razy dziennie preparatami przeznaczonymi dla skóry tłustej/mieszanej. Raz w tygodniu warto wykonać gruboziarnisty peeling który dokładnie oczyści pory. Na noc proszę stosować kremy normalizujące wydzielanie sebum.

Witaj, tłusta skóra wymaga wyregulowania produkcji łoju i błedem jest jej natłuszczanie oliwka oraz unikanie mycia. Powoduje to że jeszcze bardziej bedzie sie tłuścić.
1. Stosuj do mycia skóry mydła antybakteryjne np siarkowe albo z firmy HYMALAYA- oba kupisz w drogeriach Rossmann 2 razy dziennie.
2. Na dzien stosuj kremy nawilżające przezznaczone do skóry tłustej np z serii Ziaja Med- apteczne
3. Na noc stosuj kremy złuszczające i antybakteryjne np Pharmaceris z 10% kwasem migdałowym- apteczny
4. Co 2. noc na zmiane z kremem stosuj na cała skórę twarzy omijając okolicę oczu maść Benzacne 10%- apteczna. Jeśli ta maść za mocno Cię podrażni to stosuj ją co 3. noc. Rano maśc zmywasz i normalnie stosujesz krem na dzień. Na efekty trzeba bedzie poczekac ok miesiaca. Nie przeywaj stosowania tych kosmetyków przynajmniej 6-7 miesięcy

Witam

A co stosujesz do mycia twarzy?

Oliwkę proszę odstawi ć-przetluszcza skórę oraz zatyka pory skóry.

Taką cerę należy najlepiej przemywać 2-3 razy dziennie tonikiem lub płynem micelarnym.
1-2 razy w tygodniu polecam wykonać peeling enzymatyczny lub 1x w tygodniu peeling migdałowy w gabinecie.Stosowanie regularnie peelingów wyreguluje przetłuszczanie się skóry.

Na dzień polecam stosowanie kremu nawilżającego o bardzo lekkiej konsystencji, na noc można zastosować krem odżywczy.

W razie jakichkolwiek pytań, serdecznie zapraszam do kontaktu.