Pielęgnacja włosów i wzmożone wypadanie włosów

Witam. Mam 22 lata i od pewnego czasu zaczęłam intensywnie dbać o włosy - używam szamponów które nie mają silnych detergentów w składzie, piję herbatę z pokrzywy, używam wcierek w skórę głowy w celu pobudzenia krążenia - a jednak pomimo tego od jakiegoś tygodnia, coraz bardziej nasiliło się u mnie wypadanie włosów - do tego stopnia że wypadają mi garściami. Mam dobre wyniki krwi, cały czas odżywiam się tak samo (jem dużo i zdrowo), mam problem z wchłanianiem białka. Proszę o pomoc.

Wypadanie włosów może sie okresowo nasilic. Zwykle jest to stan przejściowy i zdarza się co 2-3 lata. Jesli nadmierne wypadanie wlosów utrzymuje się ponad 2 miesiące konieczna jest wizyta u lekarza. Napisała Pani o zaburzeniu wchłaniania białka, jaki dokładnie i w jakim wieku został zdiagnozowany problem? To może mieć znaczenie. Czy tarczyca dobrze funkcjonuje? Czy miesiączki sa prawidłowe? Czy chorowała Pani kilka miesięcy wcześniej na anginę lub inną ciężką infekcję, był uraz, krwawienia, operacja? To mogą być przyczyny nadmiernego wypadania włosów. Nalezy także wykluczyć stres i przemęczenie.
Czy widoczne jest juz przerzedzenie włosów, jesli tak to w jakiej okolicy najbardziej? Proponuję nadal stosować systematycznie (!) wcierki na skórę głowy (raczej te z apteki, jest duży wybór ), które stymulują odrost włosów. Dodatkowo doustnie preparaty witaminowe (są specjalne na skórę i włosy) oraz 1 saszetkę na dobę preparatu z aminokwasami i biotyną (np. amocon lub gelacet). Jeśli problem nie minie proszę koniecznie zgłosić się do lekarza, który zapisze mocniejsze preparaty .