Pielęgnacja włosów przy chorobie Cushinga

Witam Mam chorobe Cushinga, mialam mikrogruczolaka przysadki mozgowej usuniety zostal 3 miesiace temu.Nadal Lysieje, wlosy sa bardzo suche i juz niewiele ich zostalo. Czy wlosy beda odratstac czy juz do konca zycia bede musiala nosic peruke?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można tego jednoznacznie stwierdzić. Jeżeli wahania hormonalne ustąpią sytuacja powinna się uformować. Warto jednak podkreślić, że proces regeneracji cebulek włosów jest dość powolny i nie zawsze zgodny z oczekiwaniami.