Pieprzyki na skórze u 2,5-letniego dziecka

Na ciele 2,5 letniej córeczki zaczynają się pojawiać pieprzyki. Przeważająca ich ilość w okolicy twarzy. Zaczęliśmy zauważać, że pieprzyki zaczynają się powiększać. Dziecko ma jasną karnację skóry. Pieprzyki nie są wypukłe. Na ustach pojawiła się jedna czerwona kropka, która jest wypukła. Co może być powodem pojawiających się pieprzyków? Czy istnieje sposób na ograniczenie powstawania nowych pieprzyków? W jaki sposób możemy usunąć czerwoną plamkę z ust dziecka?

Małgorzata Panek

Proszę pokazać pieprzyki dermatologowi. Zaproponuje on odpowiednie postępowanie w zależności od rodzaju zmian skórnych.
Pozdrawiam