Piersi o utkaniu gruczołowa-tłuszczowym bez zmian ogniskowych

Witam bardzo serdecznie. Prosze o interpretacje wyników USG pierssi, dodam, ze mam 38 lat. Piersi o utkaniu gruczołowa-tłuszczowym bez zmian ogniskowych. Doły pachowe wolne. Robiłam tez mammografir, czekam na wyniki, jeslli USG wyszło w porządku, to moge byc juz spokojna, czy wynik z mammografii moze cos zmienic. dziękuje i pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę się nie niepokoić. W badaniu nie ma niczego niepokojącego. Piersi u kobiet mają zwykle budowę gruczołową. Utkanie gruczołowo-tłuszczowe oznacza, że w tkance piersiowej wytworzyły się zgrubienia spowodowane prawdopodobnie wahaniami hormonalnymi. Nie jest to choroba. Piersi należy oczywiście regularnie badać oraz wykonywać USG i mammografię.