Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa

witam chcialam zapytac w jakim wieku dziecko po raz pierwszy powinno odwiedzic stomatologa? mam 15miesiecznego synka ktory ma juz sporo zabkow jednak nie pozwala sobie myc zabkow;nie podaje mu slodyczy jednak obawiam sie pruchnicy

Witam,powinna się Pani już pokazać z dzieckiem na wizytę adaptacyjno-kontrolną.Stomatolog sprawdzi stan obecnych zębów i da Pani wskazówki co do dalszego postępowania zapobiegawczego lub leczniczego.Proszę dziecko w domu przygotować na taką wizytę np. w formie zabawy przećwiczyć pokazywanie ząbków,szerokie otwieranie buzi. Pozdrawiam

Wraz z pojawieniem się pierwszych ząbków powinna odbyć się wizyta adapatacyjna- dziecko poznaje gabinet, lekarza, nie są wtedy wykonywane żadne zabiegi. Na takiej wizycie lekarz doradzi Pani jak radzić sobie z oporem przed szczotkowaniem zębów :)

pozdrawiam seredcznie