Pierwsze objawy anoreksji u nastolatki

Czy to są początki anoreksji ? Od paru miesięcy czuje sie gruba mimo ze wazę 50 kg przy wzroście 160. Mam 18 lat. I od tych paru miesięcy wyrzucam jedzenie jem czasami do 400 kcal dziennie ale staram sie jeść poniżej 100 kcal dziennie. Boje sie ze przytyje. Włosy mi wypadają. Mam niskie ciśnienie i cały czas jest mi zimno. Schudłam już 3 kg. Czuje sie osłabiona. Mało pije czasami tylko 300 ml dziennie. Zażywam środki przeczyszczające w dużej dawce. Liczę cały czas kalorie.

Najlepiej byłoby, żeby zgłosiła się Pani do psychoterapeuty specjalizującego się w zaburzeniach żywienia. Proszę wziąć pod uwagę, że anoreksja jest bardzo wyniszczającą chorobą i nie można jej bagatelizować.

Pozdrawiam,
Anna Kossowska

Witam serdecznie,

Czytając Pani pytanie zdecydowanie widać już nie tylko początki anoreksji ale jej zaawansowany stan. Proszę jak najszybciej udać sie o pomoc do specjalistów. Zalecam wizytę u psychologa, który zajmuje się zaburzeniami odżywiania. Im wcześniej Pani zareaguje tym lepiej. Anoreksja jest bardzo poważną chorobą o podłożu psychologicznym i raczej sama Pani sobie z tym nie poradzi. Choroba przyczynia się do wyniszczenia organizmu.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Tak. To nie tylko początki, ale już całkiem rozwinięty stan - w sensie psychologicznym (przekonań na temat siebie i jedzenia, zachowań ucieczkowych i autoagresywnych - np. przyjmowanie środków przeczyszczających), bo o fizycznym niestety trudno z Pani opisu mówić. Proszę zgłosić się do specjalisty i podjąć z nim współpracę - im szybciej, tym lepiej dla Pani stanu psychicznego i zdrowia somatycznego. W takich momentach, w jakich Pani się znalazła często nie da się obyć bez pomocy z zewnątrz - dlatego też proszę nie zwlekać i zgłosić się do specjalisty. Powodzenia!