Pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych a 17 dni miesiączki

Witam. Mam pytanie związane z miesiączką. Mam 16 lat i zazwyczaj miałam regularny okres jakoś w 28 dniu i tak było i teraz, tylko, że trwa już 17 dzień! Przed okresem byłam u ginekologa, prosić o tabletki antykoncepcyjne, ponieważ mam problemy związane z moją cerą. Pierwszą tabletkę miałam spożyć w pierwszym dniu miesiączki i tak też zrobiłam. Napiszę jeszcze, że pierwszy raz biorę te tabletki. Dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Przedwczesna menopauza

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Zdecydowanie nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Krwawienia/plamienia śródcyklowe to bowiem najczęstszy objaw uboczny, który występuje podczas stosowania pierwszych 3-4 opakowań tabletek hormonalnych. Gdyby krwawienie się przedłużało i było bardzo obfite proszę zgłosić się do specjalisty ginekologa - ze względu na ryzyko anemii być może konieczna będzie zmiana preparatu antykoncepcyjnego.

0

Krwawienie w pierwszych miesiącach antykoncepcji może się zdarzyć , ale myślę że tabl. antykoncepcyjne nie są lekiem pierwszego rzutu dla kłopotów z cerą tym bardziej u 16 letniej dziewczyny.
Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty