Pierwszy raz a brak zabezpieczenie

Witam.Dzisiejszej nocy doszło do pierwszego poważnego kontaktu fizycznego z moją dziewczyną. Mamy 18 lat, jak to zwykle bywa - pierwszy raz, emocje, nie mieliśmy zabezpieczenia. Dodam, że to był i mój, i jej pierwszy raz. W związku z tym, mam pytanie, czy jest jakakolwiek możliwość zajścia w ciąże, jeśli w niej nie "doszedłem". Stało się tak, iż odczuwała mocny ból i po piątej "próbie" wspólnie stwierdzilismy, że jeszcze odpuścimy. Czytalem sporo o kropelkowaniu, ktore moze wystapic stad pytanie
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ból u partnerki spowodowany był penetracją i przerwaniem błony dziewiczej. Nie jest to stan zagrażający życiu. Stosunek, nawet bez wytrysku jest zachowaniem, które może predysponować do ciąży. Jak Pan sam zauważył w preejakulacie mogą znajdować się plemniki zdolne do zapłodnienia. Warto jednak podkreślić fakt iż ciąża jest możliwa tylko gdy stosunek odbywał się w okresie dni płodnych czyli okresie okołoowulacujnym.