Pierwszy raz i klapa

Witam, mam 19 lat. Kilka dni temu zdecydowaliśmy się z ukochaną na seks (mój pierwszy raz). Początkowy wszytko wyglądało OK, pieszczoty i tego typu sprawy sprawiły, że penis mi stwardniał, w tej chwili rozebrałem się do naga, a w chwili gdy zacząłem zakładać prezerwatywę mój penis zaczynał się zmniejszać, zmiękł (zaczęło mi być strasznie głupio). Jak położyłem się na partnerce, to już całkiem sflaczał. Nie udało mi się tego naprawić. jakkolwiek się nie starając. Dopiero gdy już przestałem próbować i położyłem się obok partnerki zdołowany. a ona mnie lekko przytuliła, znowu zaczął twardnieć, ale to było tylko chwilowe... Okropnie mnie to męczy, bo nie wiem, co mam teraz zrobić (bardzo zależny mi na dziewczynie). Dodam, że masturbuję się od kilku lat, 4-5, ciężko mi dokładnie określić, czasami zdarzało mi się kilka razy dziennie, ale to już rzadkość, najczęściej co drugi dzień, chociaż bywa i tak, że mogę tego nie robić i miesiąc. Nie wiem co o tym sądzić?

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

erekcja w dużej mierze zależy od stanu psychicznego. Jeżeli jest Pan zestresowany, zmęczony, niewyspany - do erekcji raczej nie dojdzie lub szybko ona ustąpi. To samo dotyczy sytuacji, gdy w trakcie stosunku zacznie Pan myśleć o czymś innym, zdekoncentruje się Pan. W trakcie aktu najlepiej być rozluźnionym, nie przejmować się niepowodzeniem (w takiej sytuacji lepiej ponownie się popieścić niż się dobijać).

Proszę pamiętać, że masturbacja zaspokaja popęd, a także sprawia, iż bodźce w normalnym stosunku stają się dla członka niedostatecznie intensywne. Dlatego warto z niej zrezygnować.