Niemowlak pije tylko mleko

Witam, Synek ma 10 miesięcy. Od około miesiąca mamy problem z jego jedzeniem. Wcześniej zjadał ładnie i mleko modyfikowane i obiadki. Nie lubi owoców w żadnej postaci. Ale od około miesiąca synek nie chce jeść łyżeczką. Zjada tylko mleko. Jego plan dnia jest taki: 6:00 - wstaje, ale nic nie chce jeść do godz 9:00, 9:00 - 200 ml mieszanki z kleikiem, po mleku drzemka do około 11:30, 12:00 - obiadek, czasami zje 2-3 łyżeczki zupki, ale na tym koniec, 13:30 - drugie danie, też zje około 3 łyżeczek, 14:00 - mleko około 200 ml z kleikiem, jedna łyżeczka do każdej porcji mleka, po mleku drzemka do około 16:30, 17:30 - jajko na parze, lub kanapka, lub biszkopcik z herbatką, nie chce jeść wcale, 19:00 - kąpiel, mleko około  200 ml z kleikiem. Wstaje w nocy około 2:00 na mleko, ale śpi niespokojnie, wierci się przez sen. Wcześniej synek zjadał zupki, drugie dania chętnie. Teraz jak widzi łyżeczkę to macha ręką i odpycha miskę. Wczoraj i dziś od godz.9-14 do podania mleka nie zjadł nic.

Jak tylko włożę go do fotelika, wierci się strasznie, patrzy wkoło siebie, jakby jedzenie go nie interesowało, a jak go tylko postawię na podłodze to wszystko wkłada do buzi, jakby był głodny. Obecnie ma dwa zęby na dole, nowych nie widać. Żadnych zmian w jamie ustnej też nie widać. Wiem, że jego dieta powinna się rozszerzać o nowe smaki i potrawy, ale ja już nie mam pomysłów, co robić, żeby synek jadł. Daję mu łyżeczkę, żeby próbował sam jeść. Próbowałam, żeby siedział na kolanach, a ja go będę karmić, ale wtedy kręci się, żeby go postawić na podłodze. Nawet nie chce chrupków kukurydzianych, które kiedyś tak lubił. Jest bardzo żywym dzieckiem, lubi biegać na czworaka, staje przy meblach. Waży około 9400 g. Pytałam pediatry, ale on nie widzi problemu. Mówi, żeby przeczekać i podawać mleko. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachęcam Panią do podawania mniejszej ilości mleka, albo nie zagęszczać go kleikiem zbyt mocno, ponieważ jest ono dość sycące i na pewno maluszek nie czuje głodu. Proponuję konsekwencję we wprowadzaniu nowych smaków i zachęcanie malca do większej aktywności ruchowej, co niewątpliwie korzystnie wpłynie na jego apetyt :)

Pozdrawiam