Płacz 13-miesiącznego dziecka przed snem

Witam. Moj syn ma 13 miesiecy .Od jakiegos czasu co wieczor przed snem ,placze,bardzo placze az sie zanosi. Nie raz nie moge go uspokoic . W nocy budzi sie kilka razy ,ale nie zawsze. Czasem tez placze . Nie wiem co robic ,pomocy
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Płacz dziecka jest w tym wieku sposobem na wyrażenie swojego niezadowolenia. Niestety dzieciom może przeszkadzać dosłownie wszystko,. Brak rodzica (w pobliżu) ząbkowanie, za wysoka lub za niska temperatura, zbyt jasno, zbyt ciemno w pokoju, kolka lub niestrawność, mokra pielucha i wiele wiele innych. Trzeba zwrócić uwagę na te wspomniane czynniki. Oczywiście nie można wykluczyć infekcji czy też nieżytu górnych dróg oddechowych, który znacząco utrudnia dziecku spokojny sen i oddychanie.