Płacz dziecka przy budzeniu się

witam Jestem mama 7miesiecznego Kacperka.syn budzi mi sie co 1-2,5h.Synek ma ustalony rytuał ok 20.00 Kapiel,ok 20.30 kaszka o 21.30-22.00 zasypia.dodam ze spi w łózeczku u siebie.Odstawiłam synka od piersi nie długo po tym jak skonczył 7mcy poniewaz on w ciagu dnia odrzucał piers i w nocy tylko ja ssał.nie ma problemu z jedzeniem w ciagu dnia.musze dodac ze synek kiedy sie budzi dostaje herbatke lub wode do picia.kiedy sie budzi ide do niego on odrazu sie uspokaja odładam go do łózeczka i płacz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie działanie dziecka związane jest z poczuciem bezpieczeństwa i spokoju gdy jest na rękach u mamy. Nie bardzo można temu przeciwdziałać. Dla pewności można pokazać się z dzieckiem u pediatry. Niemniej jeżeli w ciągu dnia nie ma z Synkiem problemów nie ma powodów do obaw.