Płaczliwość i gorączka przy ząbkowaniu

Witam. Mój synek ma 10 miesiecy ma 2 ząbki na dole przy których troche marudził. Od przedwczoraj ma gorączke i strasznie marudzi, płacze, nie chce spac i mało je. Podaje mu syrom przeciw gorączce gorączka ustepuje ale po kilku godzinach powraca. Najwyzsza gorączke jaka miał to 38.1. Ma napuchniete górne dziąsła. Nie widac po nim przeziebienia. Czy ta goraczka jest spowodowana ząbkowaniem?

Małgorzata Panek

Podczas ząbkowania może występować stan podgorączkowy (do 38st) , ale nie gorączka.
Proszę zgłosić się z dzieckiem do pediatry.
Pozdrawiam