Płaczliwość i zmniejszenie apetytu u 1,5-miesięcznej córki po podaniu pierwszej dawki szczepionki 6w1

Witam, moja półtoramiesięczna córka, tydzień temu dostała pierwszą dawkę szczepionki 6w1. Po 3 dniach od wkłucia zaczęła być marudna, płaczliwa, zdecydowanie zmniejszył jej się apetyt (zjadała 100 ml, 120 ml, a teraz je na raty 30 ml, 60 ml czasem 90 ml i trwa to już 3 dzień). Czy jest to normalne po podaniu tego typu szczepionki ? I jak długo może to potrwać ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe, choć nie można traktować tego jako poważne działanie niepożądane. Wskazana jest wizyta u swojego lekarza rodzinnego.