Płaczliwość, rozdrażnienie, ból jajników. Czy ciąża powoduje te dolegliwości?

Witam. Zacznę od tego, że od kilku dni dziwnie się czuję. Mianowicie jestem rozdrażniona, chce mi się płakać z byle powodu, bolą mnie jajniki, mam sporo białego śluzu i mam wrażenie, że mam mdłości. Dodam, że kochałam się z partnerem rownież i w dni płodne, bez zabezpieczenia, ale z wytryskiem na zewnatrz. Okres mam co 28 dni, więc na poczatku myślałam, że to środek jajeczkowania, ale te dolegliwości utrzymują się. Moje pytanie brzmi więc, czy mogę być w ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Rozumiem, że jest Pani jeszcze przed terminem spodziewanej miesiączki. Objawy ciąży pojawiają się zwykle nieco później, po kilku tygodniach od zapłodnienia. Przypuszczam więc, że to nie ciąża wywołuje Pani dolegliwości, a raczej jest to zespół napięcia przedmiesiączkowego. Radzę poczekać spokojnie do terminu miesiączki, jeśli ta nie będzie się pojawiać, zrobić test ciążowy.

Pozdrawiam!