Plama pod okiem - co to może być i jak to usunąć?

Jakieś trzy tygodnie temu byłam pod namiotem. Rano, gdy wstałam, pod okiem zobaczyłam czerwoną plamę, która po dwóch dniach spuchła. Nie swędziało mnie ani nie bolalo, tylko tyle, że było ją widać. Po około dwóch tygodniach plama zmieniła się w siniaka. Mam to do tej pory, nie wiem czy iść z tym do lekarza. Proszę o poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Z opisu wynika, że nie jest to objaw boreliozy. Najprawdopodobniej została Pani ukąszona (przypuszczam, że przez pająka). Jeśli plama bardzo przeszkadza lub nie ustąpi samoistnie, warto skorzystać z porady lekarskiej.