Plamienia a menopauza u 51-latki

WITAM! MAM 51 LAT 16 LISTOPADA MIAŁAM MIESIACZKĘ.TRWAŁA OSIEM DNI.1 GRUDNIA ZAUWAŻYŁAM LEKKIE PLAMIENIE.RAZ JEST,RAZ GO NIE MA.BARDZO SIĘ DENERWUJĘ.JAKIE MOGĄ BYĆ TEGO PRZYCZYNY?CZY TO SĄ OBJAWY ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ MENOPAUZY?PROSZĘ O ODPOWIEDŻ.SERDECZNIE POZDRAWIAM.

Marta Mielniczuk

Witam, krwawienia/plamienia międzymiesiączkowe mogą być spowodowane wieloma przyczynami. Sugeruję wizytę u ginekologa, możliwe, że jest to związane z menopauzą, lecz można to stwierdzić dopiero po wykluczeniu innych przyczyn krwawienia. Pozdrawiam.