Plamienia i ból brzucha podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Lesiplus

Witam. Zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne Lesiplus (moje pierwsze tabletki) w pierwszym dniu plamienia (lekarz kazał uznać to za pierwszy dzień miesiączki), zażyłam tabletkę o 21. Następnego dnia plamienie zniknęło, kolejnego dnia ponownie się pojawiło, a za kolejne dwa dni zaczęłam skąpo krwawić, przy czym od momentu krwawienia, codziennie rano boli mnie brzuch. Czy to normalne? Czy środki przeciwbólowe jakie przyjmuję nie obniżają skuteczności tabletek? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W pierwszych cyklach takie objawy mogą się pojawiać.