Plamienia i ból jajników podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam problem z niespodziewanym plamieniem. Od 2 lat biore tebletki, poczatkowo Cilest a teraz Ovulastan. Dwa dni temu pojawilo sie dosc silne plamienie w pierwszym tygodniu nowego opakowania. Towarzyszy temu lekki bol jajnikow. Dodam ze obecnie zmienilam klimat w ktorym mieszkam (kraj) oraz jestem przeziebiona. Czy przeziebienie moze miec wplyw, czy to zapalenie przydaktow i czy przede wszystkim zaczynac sie martwic pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli objawy ustąpią w niedługim czasie nie ma powodów do obaw. Warto podkreślić iż stres, zmiana klimatu, choroba/infekcja mogą wpływać na ''jakość'' menstruacji.