Plamienia międzymiesiączkowe ze śluzem

Witam. Proszę o pomoc. Przeczytałam tyle artykułów i nie wiem, co mam o tym myśleć. Od 3 dni dostałam dziwne plamienia, tzn. widoczne są malutkie plamki na majtkach. Dziś miałam plamienia wraz z śluzem... Co to może oznaczać? Misiączka zaczęła mi się 4 marca, a skończyła 10, wszystko przebiegało dobrze, tak jak zawsze. Ale poprzednia misiączka spóźniła mi się 7dni. Moje cykle to zwykle 29 dni. Proszę o pomoc!

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Istnieje wiele przyczyn plamień międzymiesiączkowych, zazwyczaj świadczą o pewnej chorobie w obrębie narządu rodnego. Mogą być wywołane np. endometriozą, nadżerką szyjki macicy, polipem, infekcją w obrębie dróg rodnych, mięśniakami macicy, torbielą jajnika czy też zaburzeniami hormonalnymi. W związku z niespecyficznością plamień jako objawu, należy zawsze zasięgnąć porady ginekologa, który zbada ginekologicznie, oceni narząd rodny, wykona badanie usg narządu rodnego i ewentualnie wdroży odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.