Plamienia o skąpej ilości przy czwartym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, przyjmuję lek antykoncepcyjny Mediatenne, tabletki przyjmuję regularnie o tej samej godzinie, nie stosuję innych leków oraz nigdy nie zdarzyło mi się mieć wymiotów. Skończyłam 3 opakowanie, jestem w trakcie 4 dnia 7- dniowej przerwy i zamiast normalnego krwawienia mam plamienia o dość skąpej ilości, nadmienię iż przed rozpoczęciem planowanej 7-dniowej przerwy dostałam również plamienia było to na 5 tabletek przed przerwą. Czy cos się dzieje niepokojącego? Termin u lekarza mam 19.02

Małgorzata Panek

Plamienia mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi. Należałoby ocenić narząd rodny w badaniu USG. Celem wykluczenia ewentualnej ciąży radziłabym wykonać test ciążowy.
Konsultacja u ginekologa jest jak najbardziej wskazana.
Pozdrawiam