Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienia po porodzie - co może być przyczyną?

Witam,
dwa miesiące temu urodziłam synka, jest to moje drugie dziecko. Poród, tak jak poprzedni, został przeprowadzony przez cesarskie cięcie. Połóg trwał 6 tygodni, byłam na wizycie u ginekologa, wszystko było w porządku. Cały czas karmię piersią.
Po 2 miesiącach (po stosunku) zaczęłam plamić i w końcu krwawić. Uznałam, że to pierwsza miesiączka (trwała może ze 3 dni). Później po stosunkach występowała żółta wydzielina z pochwy, praktycznie cały czas.
Po upływie 2 tygodni od krwawienia (również po stosunku) znowu zaczęłam plamić i lekko krwawić. Czy mam powody do obaw? Co może oznaczać tak częste krwawienie i dlaczego po współżyciu?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam
Alicja

KOBIETA ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!
Krwawienie po stosunku jest typowym objawem nadżerki lub polipa szyjki macicy. Jeśli jednak lekarz badał Panią we wziernikach po połogu, czyli całkiem niedawno, i nic nie zauważył, to najpewniej nie to jest przyczyną krwawienia w Pani przypadku.
Zarówno krwawienie, jak i żółtawa wydzielina, mogą być też spowodowane zakażeniem pochwy, którego mogła się Pani nabawić drogą płciową. Na pewno wymaga to konsultacji ginekologicznej.
Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy