Plamienia po usuwanej endometriozie

potrzebuję odpowiedzi jestem dwa miesiące po cc miałam usuwaną też endometriozę. we wtorek dostałam już drugą miesiączkę do czwartku było lekkie plamienie ale dziś wieczorem leci mi okropnie co ide siku to wylatują mi duże skrzepy. lekarz dał mi antykoncepcje ale dziś ja przerwałam proszę o pomoc bo jestem w strachu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wykonać USG oraz ewentualnie abrazję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie może być wynikiem działania ubocznego stosowanej antykoncepcji. Teoretycznie może być to także konsekwencja schorzeń narządów płciowych. Sugeruję nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.