Plamienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych a zachowanie skuteczności

http://forum.abczdrowie.pl/pytania-do-specjalistow/885656,okres-w-czasie-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych do wątku, te plamenia bardzej przypominają mi okres niż plamiena czy oby na pewno mam zrobć przerwe zależy mi na zachowaniu skuteczność anykoncepcji, może lepiej teraz jej nie robić i zrobić po następnym opakowaniu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli teraz nie wykona Pani przerwy to z pewnością tylko może to zwiększyć ochronę antykoncepcyjną. Przyznam się szczerze iż myślałem na tym aby jej nie wykonywać lecz wstrzymałem się z takim rozwiązaniem by nie wprowadzać dodatkowych wahań hormonalnych. Nie mniej jednak takie rozwiązanie nie będzie złe a z pewnością ochrona antykoncepcyjna będzie pewniejsza.