Plamienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych i biegunka

Stosuję antykoncepcję hormonalną (Vixpo 24+4), obecnie zaczęłam piąte opakowanie. Po wzięciu 19 tabletki miałam biegunkę, ale dopiero po 11 godzinach. Uznałam, że skuteczność została zachowana. Przy 22 tabletce dostałam plamienia, które zamieniło się w lekkie krwawienie (najpierw brązowe, potem ciemno czerwone) i trwało 7 dni, czyli zaczęło się za wcześnie(!), ale zmieściło w czasie, gdy powinno być krwawienie z odstawienia. Test ciążowy zrobiłam 8 dni od stosunku. Czy możliwa jest ciąża?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Szansa na ciążę jest znikoma.