Plamienia podczas stosowania tabletek Midiana

Witam Mam pytanko Rozpoczęłam stosowanie antykoncepcji midiana jest to pierwsze opakowanie po porodzie, niestety przyjęłam w pierwszym tyg. 4 -ry tabletki i zapomniałam kolejnych 2, po czym przyjęłam następną i pojawiło się u mnie plamienie czy kontynuować opakowanie czy zrobić przerwę dodam iż współżyłam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji można kontynuować przyjmowanie tabletek, jednak konieczne jest zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 14 dni.