Plamienia pomimo okresu

Witam,
mam plamienia. Najpierw pojawiły się 10 grudnia 2009 trwały 6 dni, później 31 grudnia 2009 i trwają do dziś. Dzień przerwy był w plamieniach.
Jakie są objawy ciąży, bo może jestem? Czy to coś innego? Nigdy wcześniej nie miałam plamień, okres trwał tydzień i był obfity.
Pozdrawiam

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Nie wspomniała Pani, kiedy miała Pani ostatnią miesiączkę- czy było to przed plamieniami czy pomiędzy? Obfite krwawienie nie występuje (w warunkach prawidłowych) w ciąży. Jeśli więc pojawiło się między plamieniami, to ciążę można raczej wykluczyć. Plamienia mogą być wyrazem zaburzeń hormonalnych (w którym okresie cyklu się pojawiły?), prędzej niż ciąży. Konieczna będzie ocena przez ginekologa.
Plamienia mogą mieć bowiem różne przyczyny, oprócz zaburzeń hormonalnych wywoływać może je również np. nadżerka, infekcja w drogach rodnych.
Jeśli zaś chodzi o objawy ciąży, to polecam artykuł w naszym serwisie: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy.
Pozdrawiam serdecznie!