Plamienia w trakcie tabletek antykoncepcyjnych

Witam.
Nigdy nie miałam plamień w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych. Jednak pojawiają się one od jakichś trzech tygodni.
Niedawno napisałam tutaj następującego posta: "Zażywam tabletki antykoncepcyjne C***. Każdą z nich biorę skrupulatnie o godzinie 20. Ostatnio, aby nauczyć się do ważnego zaliczenia, kupiłam sobie magnez z witaminą B6 i trzy rodzaje tabletek musujących 'Plusz' (aby odechciało mi się spać i abym nie denerwowała się egzaminem): z żeń-szeniem, oczyszczający i wspomagający koncentrację. Magnez zażyłam normalnie koło godziny 16. Tak samo Plusza. Z tym, że Plusza wzięłam trzy tabletki. Potem powtórzyłam dawkę koło godziny 19. O godzinie 20 zażyłam normalnie tabletkę, a później, koło 22, powtórzyłam kolejną dawkę trzech tabletek Plusza. W nocy mniej więcej o godzinie 4.30 obudził mnie ból żołądka. Poszłam do toalety i musiałam zwymiotować. Nie było tego dużo i trwało nawet niecałą minutę. A dzisiaj uświadomiłam sobie, że w moim organizmie znajdowała się wtedy duża ilość wit. C."
Pani doktor odpisała mi, że nic nie powinno się stać, tylko muszę zabezpieczać się do końca opakowania. Mimo wszystko plamienia zaczęły występować. Czy przedawkowanie witaminy C mogło jakoś wpłynąć na obecne plamienia? Czy nie jestem dostatecznie bezpieczna? Czy te plamienia mogą świadczyć o złym wchłanianiu się tabletki?
Bardzo prosiłabym o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Rozumiem, że preparaty z witaminą C zażyła Pani tylko jednorazowo. Nie powinny one w takim razie wywołać plamień po jakimś czasie. Prawdopodobnie to, co Pani obserwuje, to tzw. krwawienie przełomowe, pojawiające się u niektórych kobiet przy długotrwałym przyjmowaniu hormonów. Nie ma ono wpływu na skuteczność antykoncepcji, jeśli jednak jest to dla Pani uciążliwe, to można pomyśleć o odstawieniu tabletek. Tak czy siak, jeżeli krwawienie będzie utrzymywać się, to powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, aby wykluczyć inne możliwe przyczyny pojawienia się plamień, tj. nadżerka szyjki macicy czy też polip.
Pozdrawiam!