Plamienia we wczesnej ciąży

Witam,
jestem w 6 tygodniu ciąży, lekarz przepisał mi l**** (syntetyczny progesteron) n**** (lek rozkurczowy) i d**** (hormon genstagenny, lek podtrzymujący ciążę). Martwię się, bo od 2 dni mam lekko żółtobrązowe plamki. Plamki, bo jest tego mało.

Co robić? Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie, jest to moja druga ciąża,w pierwszej miałam puste jajeczko, ale żadnych plamień, tylko ból brzucha.
Pozdrawiam, doradźcie, co robić?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Skąpe, kilkudniowe, brązowawe plamienia w tym okresie ciąży nie są niepokojące. Martwimy się dopiero, gdy wystąpi krwawienie i/lub skurczowe bóle (wtedy mamy do czynienia z poronieniem zagrażającym lub w toku). Radzę więc obserwować się do czasu umówionej wizyty i jeśli wystąpi któryś z wymienionych wyżej objawów, udać się do szpitala lub na przyspieszoną wizytę do swojego lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam serdecznie!