Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienie 3 dni po stosunku

Witam, ostatni stosunek miałam 3 dni temu ( bez zabezpieczen) a dzisiaj pojawilo sie u mnie jakies plamienie(podobne do miesiaczki tylko mniej obfite) co to moze oznaczac? z gory dziekuje
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Niehormonalna terapia menopauzy

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeżeli to nie miesiaczka może ono być plamieniem implantacyjnym związanym z zaplodnieniem. Proszę wykonać test ciazowy w 14 dniu po stosunku.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam. Opisane plamienie może być krwawieniem miesięcznym. Nie można jednak wykluczyć, że jest to tzw. plamienie implantacyjne. Sugeruję oznaczenie poziomu beta-HCG we krwi.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane plamienie może mieć wiele przyczyn, w tym może być to zarówno plamienie implantacyjne jak i wynik patologii narządu rodnego. W celu ustalenia konkretnej przyczyny konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. W tym celu proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

0
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Dodatkowe plamienie może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć zmian w obrębie narządów układu rozrodczego czy ciąży. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, zależy to od dnia cyklu. Jeżeli plamienie pojawiło się w czasie spodziewanej miesiączki, to może być po porostu mniej obfitą miesiączką. 3 dni po stosunku to zbyt krótko na ew. plamienie implantacyjne oznaczające zagnieżdżenie się zarodka.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy