Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienie a wczesny poród

Witam. Justyna, 27 lat. Jestem w 24 tygodniu ciąży. Wczoraj miałam kolejną wizytę u lekarza i podczas badania doszło do plamienia. Lekarz zrobił usg i wszystko jest dobrze. Przepisał mi lek o powiedział, że jak dalej będę miała plamienia i bóle podbrzusza, to mam się zgłosić do szpitala,ale dzisiaj plamienia ustąpiły. Lecz nadal się boję, że coś złego grozi naszej córeczce. Czy to oznacza, że mogę urodzić wcześniej i czy nadal mam brać lek?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam.

W czasie ciąży szyjka macicy jest delikatna i dość silnie ukrwiona, więc jest prawdopodobne, że to właśnie szyjka była źródłem plamienia. Prawidłowy obraz USG, brak plamienia i bólu brzucha powinien Panią uspokoić. Jeśli wszystko jest w porządku, porodu należy spodziewać się w wyznaczonym terminie (+/- 2 tygodnie). Przepisany lek (hamujący skurcze macicy) powinna Pani przyjmować do czasu kolejnej wizyty u lekarza, wtedy też podejmie on decyzję o ewentualnym, powolnym odstawieniu go. W razie niepokojących objawów - bólów brzucha, plamienia - należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy