Plamienie a wczesny poród

Witam. Justyna, 27 lat. Jestem w 24 tygodniu ciąży. Wczoraj miałam kolejną wizytę u lekarza i podczas badania doszło do plamienia. Lekarz zrobił usg i wszystko jest dobrze. Przepisał mi lek o powiedział, że jak dalej będę miała plamienia i bóle podbrzusza, to mam się zgłosić do szpitala,ale dzisiaj plamienia ustąpiły. Lecz nadal się boję, że coś złego grozi naszej córeczce. Czy to oznacza, że mogę urodzić wcześniej i czy nadal mam brać lek?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam.

W czasie ciąży szyjka macicy jest delikatna i dość silnie ukrwiona, więc jest prawdopodobne, że to właśnie szyjka była źródłem plamienia. Prawidłowy obraz USG, brak plamienia i bólu brzucha powinien Panią uspokoić. Jeśli wszystko jest w porządku, porodu należy spodziewać się w wyznaczonym terminie (+/- 2 tygodnie). Przepisany lek (hamujący skurcze macicy) powinna Pani przyjmować do czasu kolejnej wizyty u lekarza, wtedy też podejmie on decyzję o ewentualnym, powolnym odstawieniu go. W razie niepokojących objawów - bólów brzucha, plamienia - należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy