Plamienie, ból podbrzusza i piersi, ciąża.

Proszę o poradę. Miesiączkę zawsze miałam regularną 28,29 dni. Uprawiam seks przerywany, niestosuję antykoncepcji. Ostatnie 3 mies. brałam kwas foliowy, jestem zdrowa. Ostatni ''okres'' miałam 18.02., spóźnił mi się 3 dni i były to skąpe, ciemne, brązowe plamienia, w tym miesiacu dostałam ''okres'' znowu spóźniony 21.03., również plamienia, ale jasne, brązowe, ostatni raz współżyłam 14.03., a poza tym podejrzewam, że też w dni płodne. Bolą mnie piersi i podbrzusze dosyć mocno. Czy jest możliwa ciąża? Bardzo bym się ucieszyła. Dziękuję z góry.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Objawy takie jak upławy, ból podrzusza i piersi, nie są charakterystyczne dla ciąży. Mogą jednak świadczyć o innej patologii narządu rodnego dotyczącej pochwy, szyki i trzonu macicy, jajników. W celu postawienia odpowiedniego rozpoznania i wdrożenia leczenia, koniecznie proszę się zgłosić do ginekologa. Potrzebne będzie dokładne zbadanie ginekologiczne, badanie usg narządu rodnego, badanie cytologiczne. Proszę również wykonać test ciążowy płytkowy z moczu w celu upewnienia się odnośnie ciąży.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.