Plamienie czy okres?

Dzień dobry;) mam małe pytanie, a mianowicie... powinnam dostać miesiączkę 27.03., ale dostałam ją dzisiaj, czyli 23.03., czyli 4 dni wcześniej. Boję się, że to tylko plamienie implantacyjne i że mogę być w ciąży. Mam zazwyczaj 29-dniowe cykle. Dzisiaj wykonałam test ciążowy, wyszedł negatywny. Chciałam się upewnić i zapytać, czy są powody do obaw? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam...

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Jest raczej zbyt wcześnie na wiarygodny wynik testu ciążowego. Mimo negatywnego wyniku, istnieje więc szansa na ciążę - szczególnie jeśli krwawienie jest bardziej skąpe niż zwykła miesiączka i ma bardziej charakter plamienia. Bardzo możliwe, że nie doszło jednak do zapłodnienia i to tylko jednorazowa nieregularność - taka sytuacja ma prawo wystąpić u każdej, nawet całkiem zdrowej kobiety. Jeśli jednak kilkudniowe plamienie przed miesiączką będzie się powtarzać w kolejnych miesiącach, proszę udać się do swojego lekarza ginekologa - konieczne mogą być badania hormonalne, szczególnie w kierunku niewydolnośći ciałka żółtego.

Pozdrawiam serdecznie!