Plamienie i metaliczny zapach śluzu a tabletki vibin

Witam, od 12 dni biorę pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe (vibin). Po zakończonym okresie pojawia się u mnie codziennie „plamienie” w kolorze ciemnobrązowym oraz metaliczny zapach śluzu. Czy to normalne? Do tego miewam częste wahania nastroju, a w 10 dniu przyjmowania tabletek pojawiły się bóle piersi. Uprawiam seks bez dodatkowych zabezpieczeń, ale partner jeszcze nigdy we mnie nie skończył. Czy takie zabezpieczenie przez tabletki (które możliwe, że są źle dobrane) jest wystarczające? Może to kwestia czasu i tego w ile organizm przyzwyczai się do takiej dawki hormonów?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z lekarzem. który zlecił Pani antykoncepcję.